Programma Olympische Spelen 2024 in Parijs

programma olympische spelen 2024Bekijk hier het programma voor de Olympische Spelen 2024. De Olympische Spelen vinden plaats van vrijdag 26 juli t/m zondag 11 augustus. Hier vind je het schema.

Er zijn 329 medaillewedstrijden, 32 sporten, 48 disciplines en bijna 11.000 sporters. De meeste onderdelen vinden plaats in Parijs. In de medaillespiegel kun je het aantal gewonnen medailles per land bekijken en de plek op de ranglijst.

Programma Olympische Spelen

vr 26 juli20.00Opening
za 27 juli10.00Judo (mannen -60 kg en vrouwen -48 kg)
12.45Nederland - Zuid-Afrika
14.00Nederland - Hongarije
14.30Tijdrit op de weg (m&v)
20.15Nederland - Frankrijk
20.30Zwemfinales met oa. 400m vrij, 4x100m vrij (v&m)
zo 28 juli09.30Handboogschieten teamwedstrijd (v)
10.00Judo (mannen -66 kg en vrouwen -52 kg)
12.00Skateboarden street
14.00Mountainbike (v)
19.45Nederland - Frankrijk
20.30Zwemfinales o.a. 100m vlinder (v), 100m school, 400m (m)
21.00Frankrijk - Nederland
ma 29 juli09.30Handboogschieten teamwedstrijd (m)
09.30Schermen degen (m)
10.00Judo (mannen -73 kg en vrouwen -57 kg)
14.00Mountainbike (m)
17.30Turnen teamfinale (m)
18.30China - Nederland
19.45Duitsland - Nederland
20.30Zwemfinales o.a. 400m wissel, 100m school (v) 200m vrij (m&v), 100m rug (m)
di 30 juli08.00Triatlon (m)
10.00Judo (mannen -81 kg en vrouwen -63 kg)
12.45Groot-Brittanni‘ - Nederland
14.00Nederland - Spanje
18.00Turnen vrouwen teamfinale
20.00100m rug (v), 4x200m vrij, 800m (m)
wo 31 juli08.00Triatlon (v)
09.30Roeien finale dubbel vier (m&v)
10.00Judo (mannen -90 kg en vrouwen -70 kg)
11.00Zeilen Skiff medalrace (m&v)
14.00Nederland - Australi‘
17.30Duitsland - Nederland
17.30meerkampfinale
20.15Nederland - China
20.30Zwemfinales met oa. 100m vrij (v), 200m vlinder, 200m school, 100m vrij (m)
do 1 augustus07.30Atletiek 20 km snelwandelen
09.00Nederland - Brazili‘
09.30Roeien finale dubbel twee en vier zonder (m&v)
10.00Judo (mannen -100 kg en vrouwen -78 kg)
18.15meerkampfinale
20.30Zwemfinales met oa. 200m vlinder, 200m school (v), 200m rug (m)
vr 2 augustus09.30Roeien finale twee zonder en lichte dubbel twee (m&v)
10.00Judo (mannen +100 kg en vrouwen +78 kg)
10.30Nederland - Spanje
11.00Windfoilen iQFoil medalrace (m&v)
12.45Nederland - Belgi‘
14.00Paardenrijden springen teams
15.00Badminton finale gemengd dubbel
19.00Tennis finale gemengd dubbel
20.00BMX cross finales
20.30Zwemfinales met oa. 200m rug (v), 50m vrij, 200m wissel (h)
21.20Atletiek 10.000m (h)
za 3 augustus08.00Judo mixed teams
09.00Itali‘ - Nederland
09.30Roeien finale skiff en acht met stuur (m&v)
09.30Handboogschieten (v) + mixed teams
10.00Paardrijden dressuur team
10.30Nederland - Japan
11.00Wielrennen - wegwedstrijd (m)
12.00Tennis finale enkel (v), dubbel (m)
15.30Turnen toestelfinales (m)
20.30Zwemfinales o.a. 200m wissel (v), 100m vlinder (m), 4x100m wissel (gemengd)
20.55Atletiek 4x400m - gemengd
21.20Atletiek 100m (v)
21.45Atletiek meerkamp (m)
zo 4 augustus09.30Handboogschieten (m)
10.00Paardrijden dressuur individueel
12.00Tennis finale enkel (m), dubbel (v)
14.00Wielrennen - wegwedstrijd (v)
15.30Turnen toestelfinales
18.30Canada - Nederland
18.30Zwemfinales met oa. 50m vrij (v) en 4x100m wissel (m&v)
19.50Hoogspringen (m)
21.50Atletiek 100m (m)
ma 5 augustus08.00Triatlon (gemengd)
09.45Badminton finale (v)
14.30Badminton finale (m)
15.30Turnen toestelfinales (m)
17.00Baanwielrennen teamsprint (v)
17.303x3-basketbal halve finales en (troost)finale (m&v)
20.30 Discuswerpen (v)
21.105000m (v)
21.45800m (v)
di 6 augustus10.00Paardrijden springen individueel
11.00Zeilen Dinghy medalrace (m&v)
17.30Baanwielrennen teamsprint (m)
20.15Verspringen (m)
20.50Atletiek 1500m (m)
21.30Boksen tot 60 kg finale (v)
21.40Atletiek 200m (v)
wo 7 augustus11.00Zeilen Dinghy en Catamaran medalrace gemengd
17.30Baanwielrennen ploegenachtervolging (m&v)
21.20Atletiek 400m (m)
do 8 augustus07.30Openwaterzwemmen 10km (v)
11.00Kitesurfen medalrace (m&v)
14.00Hockey finale (m)
17.00Baanwielrennen keirin (v) en omnium (m)
20.55Atletiek 200m (m)
21.25Atletiek 400m horden (v)
21.45Atletiek 110m horden (m)
vr 9 augustus07.30Openwaterzwemmen 10km (m)
14.00Hockey finale (v)
16.00Breakdansen (v)
18.00Baanwielrennen madison (v) en sprint (m)
18.00Voetbal finale (m)
19.30Atletiek 4x100m estafette (v)
19.40Kogelstoten (v)
19.45Atletiek 4x100m estafette (m)
20.00Atletiek 400m (v)
20.15Ontknoping zevenkamp (v)
20.55Atletiek 10.000m (v)
21.00Beachvolleyball finale (v)
za 10 augustus08.00Marathon (m)
09.00Waterpolo finale (v)
09.00Golf vierde ronde (v)
15.00Handbal finale (v)
13.00Volleybal finale (m)
16.00Breaking mannen (v)
17.00Baanwielrennen madison (m)
17.00Voetbal finale (v)
19.30Synchroonzwemmen duet vrije kŸhr (v)
19.45Atletiek 100m horden (v)
21.00Beachvolleyball finale (m)
21.12Atletiek 4x400m estafette (v)
21.22Beachvolleyball finale (m)
21.30Basketbal finale (m)
zo 11 augustus08.00Marathon (v)
11.00Baanwielrennen omnium (v) en keirin (m)
13.00Volleybal finale (v)
13.30Handbal finale (m)
14.00Waterpolo finale (m)
15.30Basketbal finale (v)
20.00Sluitingsceremonie Olympische Spelen

Openingsceremonie

Het is de eerste keer dat de openingsceremonie van de Olympische Zomerspelen niet in een stadion wordt gehouden. Dit keer vindt de ceremonie plaats op de rivier de Seine.

De atleten zullen op meer dan 160 boten bijna 6 kilometer over de rivier varen, tussen de Pont d’Austerlitz en de Pont d’Iéna in het centrum van Parijs. Het einde van de ceremonie vindt plaats op de promenade van de Trocadéro.

Er worden meer dan 300.000 toeschouwers langs de route verwacht.

Welke sporten zijn er op de Olympische spelen?

Er staan in totaal 28 sporten op het programma, aangevuld met vier sporten die vanuit de Olympic Agenda 2020 zijn toegevoegd. In Parijs zijn dat breakdance, sportklimmen, skateboarden en surfen.

Op alfabetische volgorde: atletiek, badminton, basketbal, boksen, boogschieten, breakdance, gewichtheffen, gymnastiek (turnen), golf, handbal, hockey, judo, kanovaren, klimsport, moderne vijfkamp, paardensport, roeien, rugby, schermen, schietsport, skateboarden, surfen, tafeltennis, taekwondo, tennis, triatlon, voetbal, volleybal, wielersport, worstelen, zeilen, schoonspringen, synchroonzwemmen, waterpolo en zwemmen.

 

Rate this page

Klik eerlijk, je krijgt 100% toegang, ongeacht je leeftijd.

Je bevestigt hiermee dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je niet bent uitgesloten van deelname aan online kansspelen.

Wat is je leeftijd?

WELKOM BIJ INTIKKERTJE.NL