Login
selecties WK 2022 Qatar
Home » Blog » selecties WK 2022 Qatar

selecties WK 2022 Qatar

Bekijk hier de WK selecties van de 32 deelnemende landen aan het WK voetbal in Qatar. De landen zijn ingedeeld in acht verschillende groepen A t/m H. Het Nederland elftal is ingedeeld in groep A bij Qatar, Senegal en Ecuador.

Lees ook welke Eredivisiespelers er op het WK voetbal te zien zijn.

Groep A

WK selectie Qatar

Keepers: Saad Alsheeb, Meshaal Barsham, Yousef Hassan

Verdedigers: Pedro Miguel, Musaab Khidir, Tarek Salman, Bassam Al-Rawi, Boualem Khoukhi, Abdelkarim Hassan, Homam Ahmed, Jassem Gaber

Middenvelders: Ali Asad, Assim Modibo, Mohammed Waad, Salem Al-Hajri, Moustafa Tarek, Karim Boudiaf, Abdelaziz Hatim, Ismail Mohamad

Aanvallers: Naif Alhadhrami, Ahmed Alaaeldin, Hassan Al-Haydos, Khalid Muneer, Akram Afif, Almoez Ali, Mohamed Muntari

WK selectie Ecuador

Keepers: Moises Ramirez (Independiente del Valle), Alexander Dominguez (Liga de Quito), Hernan Galindez (Aucas)

Verdediger: Piero Hincapié (Bayer Leverkusen), Robert Arboleda (Sao Paulo, Pervis Estupiñan (Brighton), Angelo Preciado (KRC Genk), Jackson Porozo (Troyes), Xavier Arreaga (Seattle Sounders), Diego Palacios (Los Angeles FC), Félix Torres (Santos Laguna), William Pacho (Antwerp)

Middenvelders: Carlos Gruezo (Augsbourg), Jose Cifuentes (Los Angeles FC), Alan Franco (Talleres), Moises Caicedo (Brighton), Angel Mena (Leon), Jeremy Sarmiento (Brighton), Jhegson Mendez (Los Angeles FC), Ayrton Preciado (Santos Laguna), Gonzalo Plata (Valladolid), Romario Ibarra (Pachuca)

Aanvallers: Djorkaeff Reasco (Newell’s Old Boys), Kevin Rodriguez (Imbabura), Michael Estrada (Cruz Azul), Enner Valencia (Fenerbahçe)

WK selectie Senegal

Keepers: Seny Dieng (Queens Park Rangers), Alfred Gomis (Stade Rennes), Eduoard Mendy (Chelsea)

Verdedigers: Fode Ballo Toure (AC Milan), Pape Abou Cisse (Olympiakos), Abdou Diallo (RB Leipzig), Ismail Jakobs (AS Monaco), Kalidou Koulibaly (Chelsea), Formose Mendy (Amiens), Youssouf Sabaly (Real Betis)

Middenvelders: Pathe Ismael Ciss (Rayo Vallecano) Krepin Diatta (AS Monaco), Idrissa Gana Gueye (Everton), Pape Gueye (Olympique Marseille), Cheikhou Kouyate (Nottingham Forest), Mamdou Loum (Reading), Nampalys Mendy (Leicester City), Moustapha Name (Pafos FC), Pape Matar Sarr (Tottenham Hotspur)

Aanvallers: Boulaye Dia (Salernitana), Famara Diedhiou (Alanyaspor), Bamba Dieng (Olympique Marseille), Nicolas Jackson (Villarreal), Sadio Mané (Bayern München), Ilimane Ndiaye (Sheffield United), Ismaila Sarr (Watford)

WK selectie Nederland

Keepers: Justin Bijlow (Feyenoord), Remko Pasveer (Ajax), Andries Noppert (Heerenveen)

Verdedigers: Nathan Aké (Manchester City), Virgil van Dijk (Liverpool), Matthijs de Ligt (Bayern München), Jurriën Timber (Ajax), Stefan de Vrij (Inter), Daley Blind (Ajax), Denzel Dumfries (Inter), Tyrell Malacia (Manchester United), Jeremie Frimpong (Bayer Leverkusen)

Middenvelders: Steven Berghuis (Ajax), Frenkie de Jong (Barcelona), Teun Koopmeiners (Atalanta), Davy Klaassen (Ajax), Marten de Roon (Atalanta), Xavi Simons (PSV), Kenneth Taylor (Ajax)

Aanvallers: Steven Bergwijn (Ajax), Memphis Depay (FC Barcelona), Cody Gakpo (PSV), Vincent Janssen (Antwerp FC), Luuk de Jong (PSV), Wout Weghorst (Besiktas), Noa Lang (Club Brugge)

Groep B

WK selectie Engeland

Keepers: Jordan Pickford (Everton), Nick Pope (Newcastle United), Aaron Ramsdale (Arsenal)

Verdedigers: Trent Alexander-Arnold (Liverpool), Conor Coady (Everton), Eric Dier (Tottenham Hotspur), Harry Maguire (Manchester United), Luke Shaw (Manchester United), John Stones (Manchester City), Kieran Trippier (Newcastle United), Kyle Walker (Manchester City), Ben White (Arsenal)

Middenvelders: Jude Bellingham (Borussia Dortmund), Conor Gallagher (Chelsea), Jordan Henderson (Liverpool), Mason Mount (Chelsea), Kalvin Phillips (Manchester City), Declan Rice (West Ham United)

Aanvallers: Phil Foden (Manchester City), Jack Grealish (Manchester City), Harry Kane (Tottenham Hotspur), James Maddison (Leicester City), Marcus Rashford (Manchester United), Bukayo Saka (Arsenal), Raheem Sterling (Chelsea), Callum Wilson (Newcastle United)

WK selectie Iran

Keepers: Amir Abedzadeh (Ponferradina), Alireza Beiranvand (Persepolis), Hossein Hosseini (Esteghlal), Payam Niazmand (Sepahan)

Verdedigers: Rouzbeh Cheshmi (Esteghlal), Majid Hosseini (Kayserispor), Abolfazl Jalali (Esteghlal), Hossein Kanaanizadegan (Al Ahli), Shojae Khalilzadeh (Al Ahli), Milad Mohammadi (AEK), Sadegh Moharrami (Dinamo Zagreb), Morteza Pouraliganji (Persepolis), Ramin Rezaeian (Sepahan)

Middenvelders: Vahid Amiri (Persepolis), Saeid Ezzatollahi (Vejle BK), Saman Ghoddos (Brentford), Ali Gholizadeh (Charleroi), Ehsan Hajsafi (AEK), Ali Karimi (Kayserispor), Ahmad Nourollahi (Shabab Al Ahli)

Aanvallers: Karim Ansarifard (Omonia Nicosia), Sardar Azmoun (Bayer Leverkusen), Alireza Jahanbakhsh (Feyenoord), Mehdi Taremi (FC Porto), Mehdi Torabi (Persepolis)

WK selectie Verenigde Staten

Keepers: Ethan Horvath (Luton Town), Sean Johnson (New York City FC), Matt Turner (Arsenal)

Verdedigers: Cameron Carter-Vickers (Celtic), Sergiño Dest (AC Milan), Aaron Long (New York Red Bulls), Shaq Moore (Nashville SC), Tim Ream (Fulham), Antonee Robinson (Fulham), Joe Scally (Borussia Moenchengladbach), DeAndre Yedlin (Inter Miami CF), Walker Zimmerman (Nashville SC)

Middenvelders: Brenden Aaronson (Leeds), Kellyn Acosta (LAFC), Tyler Adams (Leeds), Luca de la Torre (Celta Vigo), Weston McKennie (Juventus), Yunus Musah (Valencia), Cristian Roldan (Seattle Sounders FC)

Aanvallers: Jesus Ferreira (FC Dallas), Jordan Morris (Seattle Sounders), Christian Pulisic (Chelsea), Gio Reyna (Borussia Dortmund), Josh Sargent (Norwich City), Tim Weah (Lille), Haji Wright (Antalyaspor)

WK selectie Wales

Keepers: Wayne Hennessey (Nottingham Forest), Danny Ward (Leicester City), Adam Davies (Stoke City)

Verdedigers: Neco Williams (Nottingham Forest), Ben Davies (Tottenham Hotspur), Ben Cabango (Swansea City), Joe Rodon (Rennes, gehuurd van Tottenham Hotspur), Chris Mepham (Bournemouth), Ethan Ampadu (Spezia, gehuurd van Chelsea), Chris Gunter (AFC Wimbledon), Connor Roberts (Burnley), Tom Lockyer (Luton Town)

Middenvelders: Aaron Ramsey (Nice), Joe Allen (Swansea City), Harry Wilson (Fulham), Joe Morrell (Portsmouth), Dylan Levitt (Dundee United), Rubin Colwill (Cardiff City), Jonny Williams (Swindon Town), Matthew Smith (Milton Keynes Dons), Sorba Thomas (Huddersfield Town)

Aanvallers: Gareth Bale (Los Angeles FC), Dan James (Fulham, gehuurd van Leeds United), Kieffer Moore (Bournemouth), Mark Harris (Cardiff City), Brennan Johnson (Nottingham Forest)

Groep C

WK selectie Argentinië

Keepers: Emiliano Martinez (Aston Villa), Franco Armani (River Plate), Geronimo Rulli (Villarreal)

Verdedigers: Gonzalo Montiel (Sevilla), Nahuel Molina (Atletico Madrid), German Pezzella (Real Betis), Cristian Romero (Tottenham Hotspur), Nicolas Otamendi (Benfica), Lisandro Martínez (Manchester United), Juan Foyth (Villarreal), Nicolas Tagliafico (Olympique Lyon), Marcos Acuna (Sevilla)

Middenvelders: Leandro Paredes (Juventus), Guido Rodriguez (Real Betis), Enzo Fernandez (Benfica), Rodrigo De Paul (Atletico Madrid), Exequiel Palacios (Bayer Leverkusen), Alejandro ‘Papu’ Gomez (Sevilla), Alexis Mac Allister (Brighton & Hove Albion)

Aanvallers: Paulo Dybala (AS Roma), Lionel Messi (Paris Saint-Germain), Ángel Di María (Juventus), Nicolas Gonzalez (Fiorentina), Joaquin Correa (Inter), Lautaro Martinez (Inter), Julian Alvarez (Manchester City).

WK selectie Saoedi-Arabië

Keepers: Mohamed Al-Owais (Al-Hilal), Nawaf Al-Aqidi (Al-Nassr), Mohamed Al-Yami (Al-Ahly)

Verdedigers: Yasser Al-Shahrani (Al-Hilal), Ali Al-Bulaihi (Al-Hilal), Abdulelah Al-Amri (Al-Nassr), Abdullah Madu (Al-Nassr), Hassan Tambakti (Al-Shabab), Sultan Al-Ghanam (Al-Nassr), Mohammed Al-Breik (Al-Hilal), Saud Abdulhamid (Al-Hilal)

Middenvelders: Salman Al-Faraj (Al-Hilal), Riyadh Sharahili (Abha), Ali Al-Hassan (Al-Nassr), Mohamed Kanno (Al-Hilal), Abdulelah Al-Malki (Al-Hilal), Sami Al-Najei (Al-Nassr), Abdullah Otayf (Al-Hilal), Nasser Al-Dawsari (Al-Hilal), Abdulrahman Al-Aboud (Ittihad), Salem Al-Dawsari (Al-Hilal), Hattan Bahebri (Al-Shabab)

Aanvallers: Fahad Al-Muwallad (Al-Shabab), Haitham Asiri (Al-Ahly), Saleh Al-Shehri (Al-Hilal) Firas Al-Buraikan (Al-Fateh)

WK selectie Mexico

Keepers: Guillermo Ochoa (Club America), Alfredo Talavera (FC Juarez), Rodolfo Cota (Leon)

Verdedigers: Jorge Sánchez (Ajax), Kevin Ávarez (Pachuca), Nestor Araujo (Club America), Johan Vásquez (US Cremonese), Héctor Moreno (CF Monterrey), César Montes (CF Monterrey), Gerardo Arteaga (Genk), Jesús Gallardo (CF Monterrey).

Middenvelders: Andrés Guardado (Real Betis), Héctor Herrera (Houston Dynamo), Charly Rodríguez (Cruz Azul), Érick Gutiérrez (PSV), Luis Chávez (Pachuca), Edson Álvarez (Ajax), Orbelín Pineda (AEK Athene), Luis Romo (Cruz Azul)

Aanvallers: Alexis Vega (Chivas de Guadalajara), Hirving Lozano (Napoli), Raúl Jiménez (Wolverhampton Wanderers), Roberto Alvarado (Guadalajara), Uriel Antuna (Cruz Azul), Henry Martín (Club America), Rogelio Funes Mori (CF Monterrey)

WK selectie Polen

Keepers: Wojciech Szczesny (Juventus), Bartlomiej Dragowski (Spezia), Lukasz Skorupski (Bologna)

Verdedigers: Jan Bednarek (Aston Villa), Kamil Glik (Benevento), Robert Gumny (FC Augsburg), Artur Jedrzejczyk (Legia Warschau), Jakub Kiwior (Spezia), Mateusz Wieteska (Clermont), Bartosz Bereszynski (Sampdoria), Matty Cash (Aston Villa), Nicola Zalewski (AS Roma)

Middenvelders: Krystian Bielik (Birmingham City), Przemyslaw Frankowski (Lens), Kamil Grosicki (Pogon Szczecin), Grzegorz Krychowiak (Al-Shabab), Jakub Kaminski (VfL Wolfsburg), Michal Skoras (Lech Poznan), Damian Szymanski (AEK Athene), Sebastian Szymanski (Feyenoord), Piotr Zielinski (Napoli), Szymon Zurkowski (Fiorentina)

Aanvallers: Robert Lewandowski (FC Barcelona), Arkadiusz Milik (Juventus), Krzysztof Piatek (Salernitana), Karol Swiderski (Charlotte FC)

Groep D

WK selectie Frankrijk

Keepers: Alphone Areola (West Ham United), Hugo Lloris (Tottenham Hotspur), Steve Mandanda (Stade Rennais)

Verdedigers: Lucas Hernandez (Bayern München), Théo Hernandez (AC Milan), Presnel Kimpembe (Paris Saint-Germain), Ibrahima Konaté (Liverpool), Jules Koundé (FC Barcelona), Benjamin Pavard (Bayern München), William Saliba (Arsenal), Dayot Upamecano (Bayern München), Raphaël Varane (Manchester United)

Middenvelders: Eduardo Camavinga (Real Madrid), Youssouf Fofana (AS Monaco), Mattéo Guendouzi (Olympique Marseille), Adrien Rabiot (Juventus), Aurélien Tchouaméni (Real Madrid), Jordan Veretout (Olympique Marseille)

Aanvallers: Karim Benzema (Real Madrid), Kingsley Coman (Bayern München), Ousmane Dembélé (FC Barcelona), Olivier Giroud (AC Milan), Antoine Griezmann (Atlético Madrid), Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain), Christopher Nkunku (RB Leipzig)

WK selectie Australië

Keepers: Mat Ryan (FC Kopenhagen), Danny Vukovic (Central Coast Mariners), Andrew Redmayne (Sydney FC)

Verdedigers: Harry Souttar (Stoke City), Milos Degenek (Columbus Crew), Bailey Wright (Sunderland), Thomas Deng (Albirex Niigata), Fran Karacic (Brescia), Nathaniel Atkinson (Heart of Midlothian), Aziz Behich (Dundee United), Kye Rowles (Heart of Midlothian), Joel King (Odense BK)

Middenvelders: Aaron Mooy (Celtic), Jackson Irvine (FC St. Pauli), Ajdin Hrustic (Hellas Verona), Cameron Devlin (Heart of Midlothian), Riley McGree (Middlesbrough), Keanu Baccus (St Mirren)

Aanvallers: Jamie Maclaren (Melbourne City), Mitchell Duke (Fagiano Okayama), Jason Cummings (Central Coast Mariners), Garang Kuol (Central Coast Mariners), Awer Mabil (Cadiz), Mathew Leckie (Melbourne City), Craig Goodwin (Adelaide United), Martin Boyle (Hibernian)

WK selectie Denemarken

Keepers: Kasper Schmeichel (Nice), Oliver Christensen (Hertha BSC)

Verdedigers: Simon Kjaer (AC Milan), Joachim Andersen (Crystal Palace), Joakim Maehle (Atalanta), Andreas Christensen (Barcelona), Rasmus Kristensen (Leeds United), Jens Stryger Larsen (Trabzonspor), Victor Nelsson (Galatasaray), Daniel Wass (Brondby)

Middenvelders: Thomas Delaney (Sevilla), Mathias Jensen (Brentford), Christian Eriksen (Manchester United), Pierre-Emile Hojbjerg (Tottenham)

Aanvallers: Andreas Skov Olsen (Club Brugge), Jesper Lindstrom (Eintracht Frankfurt), Andreas Cornelius (FC Kopenhagen), Martin Braithwaite (Espanyol), Kasper Dolberg (Sevilla), Mikkel Damsgaard (Brentford), Jonas Wind (Wolfsburg)

WK selectie Tunesië

(Nog niet bekend)

Groep E

WK selectie Spanje

Keepers: Unai Simon (Athletic Bilbao), Robert Sanchez (Brighton & Hove Albion), David Raya (Brentford)

Verdedigers: Cesar Azpilicueta (Chelsea FC), Dani Carvajal (Real Madrid), Eric Garcia (FC Barcelona), Hugo Guillamon (Valencia), Pau Torres (Villarreal CF), Aymeric Laporte (Manchester City), Jordi Alba (FC Barcelona), Jose Gaya (Valencia)

Middenvelders: Sergio Busquets (FC Barcelona), Rodri Hernandez (Manchester City), Gavi (FC Barcelona), Carlos Soler (Paris Saint-Germain), Marcos Llorente (Atlético Madrid), Pedri Gonzalez (FC Barcelona), Koke (Atlético Madrid)

Aanvallers: Ferran Torres (FC Barcelona), Nico Williams (Athletic Club), Yeremi Pino (Villarreal), Alvaro Morata (Atlético Madrid), Marco Asensio (Real Madrid), Pablo Sarabia (Paris Saint-Germain), Dani Olmo (RB Leipzig), Ansu Fati (FC Barcelona)

WK selectie Costa Rica

Keepers: Keylor Navas (Paris Saint-Germain), Esteban Alvarado (Herediano), Patrick Sequeira (CD Lugo)

Verdedigers: Francisco Calvo (Konyaspor), Juan Pablo Vargas (Millonarios FC), Kendall Waston (Saprissa), Oscar Duarte (Al-Wehda), Daniel Chacon (Colorado Rapids), Keysher Fuller (Herediano), Carlos Martinez (San Carlos), Bryan Oviedo (Real Salt Lake), Ronald Matarrita (Cincinnati)

Middenvelders: Yeltsin Tejeda (Herediano), Celso Borges (Alajuelense), Youstin Salas (Saprissa), Roan Wilson (Grecia), Gerson Torres (Herediano), Douglas Lopez (Herediano) Jewisson Bennette (Sunderland), Alvaro Zamora (Saprissa), Anthony Hernandez (Puntarenas FC), Brandon Aguilera (Nottingham Forest), Bryan Ruiz (Alajuelense)

Aanvallers: Joel Campbell (Leon), Anthony Contreras (Herediano) Johan Venegas (Alajuelense)

WK selectie Duitsland

Keepers: Manuel Neuer (Bayern Munich), Marc-André ter Stegen (Barcelona), Kevin Trapp (Eintracht Frankfurt)

Verdedigers: Thilo Kehrer (West Ham United), David Raum (RB Leipzig), Antonio Rüdiger (Real Madrid), Niklas Süle (Borussia Dortmund), Matthias Ginter (SC Freiburg), Nico Schlotterbeck (Borussia Dortmund), Lukas Klostermann (RB Leipzig), Christian Günter (Freiburg), Armell Bella Kotchap (Southampton)

Middenvelders: Joshua Kimmich (Bayern München), Leon Goretzka (Bayern München), Jamal Musiala (Bayern München), Thomas Müller (Bayern München), İlkay Gündoğan (Manchester City), Jonas Hofmann (Borussia Mönchengladbach), Mario Götze (Eintracht Frankfurt), Julian Brandt (Borussia Dortmund), Kai Havertz (Chelsea)

Aanvallers: Serge Gnabry (Bayern Munich), Leroy Sané (Bayern Munich), Karim Adeyemi (Borussia Dortmund), Niclas Füllkrug (Werder Bremen), Youssoufa Moukoko (Borussia Dortmund)

WK selectie Japan

Keepers: Shuichi Gonda (Shimizu S-Pulse), Daniel Schmidt (Sint Truiden), Eiji Kawashima (Strasbourg)

Verdedigers: Hiroki Sakai (Urawa Red Diamonds), Miki Yamane (Kawasaki Frontale), Ko Itakura (Borussia Mönchengladbach), Takehiro Tomiyasu (Arsenal), Maya Yoshida (Schalke 04), Shogo Taniguchi (Kawasaki Frontale), Hiroki Ito (VfB Stuttgart) , Yuto Nagatomo (FC Tokio)

Middenvelders: Junya Ito (Stade de Reims), Ritsu Doan (SC Freiburg), Wataru Endo (VfB Stuttgart), Hidemasa Morita (Sporting), Ao Tanaka (Fortuna Düsseldorf), Daichi Kamada (Eintracht Frankfurt), Takefusa Kubo (Real Sociedad) , Takumi Minamino (AS Monaco), Kaoru Mitoma (Brighton & Hove Albion), Gaku Shibasaki (Leganes), Yuki Soma (Nagoya Grampus)

Aanvallers: Daizen Maeda (Celtic), Ayase Ueda (Cercle Brugge), Takuma Asano (VfL Bochum), Shuto Machino (Shonan Bellmare)

Groep F

WK selectie België

Keepers: Thibaut Courtois (Real Madrid), Simon Mignolet (Club Brugge), Koen Casteels (VfL Wolfsburg)

Verdedigers: Toby Alderweireld (Royal Antwerp FC), Wout Faes (Leicester City), Zeno Debast (Anderlecht), Jan Vertonghen (Anderlecht), Arthur Théate (Stade Rennais), Leander Dendoncker (Aston Villa), Timothy Castagne (Leicester City), Thomas Meunier (Borussia Dortmund)

Middenvelders: Thorgan Hazard (Borussia Dortmund), Yannick Carrasco (Atlético Madrid), Kevin De Bruyne (Manchester City), Amadou Onana (Everton), Axel Witsel (Atlético), Youri Tielemans (Leicester City) en Hans Vanaken (Club Brugge)

Aanvallers: Eden Hazard (Real Madrid), Charles De Ketelaere (AC Milan), Jeremy Doku (Stade Rennais), Michy Batshuayi (Fenerbahçe), Dries Mertens (Galatasaray), Romelu Lukaku (Inter), Leandro Trossard (Brighton & Hove Albion), Lois Openda (RC Lens)

WK selectie Canada

Keepers: James Pantemis (CF Montreal), Milan Borjan (Rode Ster Belgrado), Dayne St. Clair (Minnesota United)

Verdedigers: Samuel Adekugbe (Hatayspor), Joel Waterman (CF Montreal), Alistair Johnston (CF Montreal), Richie Laryea (Toronto FC), Kamal Miller (CF Montreal), Steven Vitória (Chaves), Derek Cornelius (Panetolikos)

Middenvelders: Liam Fraser (Deinze), Ismael Koné (CF Montreal), Mark-Anthony Kaye (Toronto FC), David Wotherspoon (St. Johnstone FC), Jonathan Osorio (Toronto FC), Atiba Hutchinson (Besiktas), Stephen Eustáquio (FC Porto), Samuel Piette (CF Montreal)

Aanvallers: Liam Millar (FC Basel), Lucas Cavallini (Vancouver Whitecaps), Iké Ugbo (Troyes), Tajon Buchanan (Club Brugge), Jonathan David (LOSC Lille), Cyle Larin (Club Brugge), Alphonso Davies (Bayern München), Junior Hoilett (Reading)

WK selectie Marokko

Keepers: Yassine Bounou (Sevilla), Munir El Kajoui (Al Wehda), Ahmed Reda Tagnaouti (Wydad Casablanca)

Verdedigers: Nayef Aguerd (West Ham United), Yahia Attiat Allah (Wydad Casablanca), Badr Benoun (Qatar SC), Achraf Dari (Stade Brest), Jawad El Yamiq (Real Valladolid), Achraf Hakimi (PSG), Noussair Mazraoui (Bayern München), Romain Saiss (Besiktas)

Middenvelders: Sofyan Amrabat (Fiorentina), Selim Amallah (Standard Luik), Bilal El Khannouss (Racing Genk), Yahya Jabrane (Wydad Casablanca), Azzedine Ounahi (Angers), Abdelhamid Sabiri (Sampdoria)

Aanvallers: Zakaria Aboukhlal (Toulouse), Soufiane Boufal (Angers), Ilias Chair (Queens Park Rangers), Walid Cheddira (Bari), Youssef En-Nesyri (Sevilla), Abde Ezzalzouli (Osasuna), Abderrazak Hamdallah (Al Ittihad), Amine Harit (Olympique Marseille), Hakim Ziyech (Chelsea)

WK selectie Kroatië

Keepers: Dominik Livakovic (Dinamo Zagreb), Ivica Ivusic (NK Osijek), Ivo Grbic (Atlético Madrid)

Verdedigers: Domagoj Vida (AEK Athene), Dejan Lovren (Zenit St. Petersburg), Borna Barisic (Rangers FC), Josip Juranovic (Celtic), Josko Gvardiol (RB Leipzig), Borna Sosa (VfB Stuttgart), Josip Stanisic (Bayern München), Martin Erlic (Sassuolo), Josip Sutalo (Dinamo Zagreb)

Middenvelders: Luka Modric (Real Madrid), Mateo Kovacic (Chelsea), Marcelo Brozovic (Inter Milaan), Mario Pasalic (Atalanta), Nikola Vlasic (Torino), Lovro Majer (Stade Rennais), Kristijan Jakic (Eintracht Frankfurt), Luka Susic (RB Salzburg)

Aanvallers: Ivan Perisic (Tottenham Hotspur), Andrej Kramaric (Hoffenheim), Bruno Petkovic (Dinamo Zagreb), Mislav Orsic (Dinamo Zagreb), Ante Budimir (Osasuna), Marko Livaja (Hadjuk Split)

Groep G

WK selectie Brazilië

Keepers: Alisson (Liverpool), Ederson (Manchester City), Weverton (Palmeiras).

Verdedigers: Dani Alves (Pumas), Marquinhos (Paris Saint-Germain), Thiago Silva (Chelsea), Eder Militão (Real Madrid), Danilo (Juventus), Alex Sandro (Juventus), Alex Telles (Sevilla), Bremer (Juventus)

Middenvelders: Casemiro (Manchester United), Fred (Manchester United), Fabinho (Liverpool), Bruno Guimarães (Newcastle United), Lucas Paquetá (West Ham United), Everton Ribeiro (Flamengo)

Aanvallers: Neymar (Paris Saint-Germain), Vinicius Jr. (Real Madrid), Richarlison (Tottenham), Raphinha (Barcelona), Antony (Manchester United), Gabriel Jesus (Arsenal), Gabriel Martinelli (Arsenal), Pedro (Flamengo), Rodrygo (Real Madrid)

WK selectie Servië

Keepers: Marko Dmitrovic (Mallorca), Predrag Rajkovic (Sevilla), Vanja Milinkovic-Savic (Lazio)

Verdedigers: Stefan Mitrovic (Getafe), Nikola Milenkovic (Fiorentina), Strahinja Pavlovic (RB Salzburg), Milos Veljkovic (Werder Bremen), Filip Mladenovic (Legia Warschau), Strahinja Erakovic (Rode Ster Belgrado), Srdjan Babic (Almeria)

Middenvelders: Nemanja Gudelj (Sevilla), Sergej Milinkovic-Savic (Lazio), Sasa Lukic (Torino), Marko Grujic (FC Porto), Filip Kostic (Juventus), Uros Racic (SC Braga), Nemanja Maksimovic (Getafe), Ivan Ilic (Hellas Verona), Andrija Zivkovic (PAOK), Darko Lazovic (Hellas Verona)

Aanvallers: Dusan Tadic (Ajax), Aleksandar Mitrovic (Fulham), Dusan Vlahovic (Juventus), Filip Duricic (Sampdoria), Luka Jovic (Fiorentina), Nemanja Radonjic (Torino)

WK selectie Zwitserland

Keepers: Gregor Kobel (Borussia Dortmund), Philipp Köhn (Salzburg), Jonas Omlin (Montpellier), Yann Sommer (Borussia Mönchengladbach)

Verdedigers: Manuel Akanji (Manchester City), Eray Cömert (Valencia), Nico Elvedi (Borussia Mönchengladbach), Edimilson Fernandes (Mainz), Ricardo Rodriguez (Torino), Fabian Schär (Newcastle), Silvan Widmer (Mainz)

Middenvelders: Michel Aebischer (Bologna), Christian Fassnacht (Young Boys), Fabian Frei (Bazel), Remo Freuler (Nottingham Forest), Ardon Jashari (Luzern), Fabian Rieder (Young Boys), Xherdan Shaqiri (Chicago Fire), Djibril Sow (Eintracht Frankfurt), Renato Steffen (Lugano), Granit Xhaka (Arsenal), Denis Zakaria (Chelsea)

Aanvallers: Breel Embolo (Monaco), Noah Okafor (Salzburg), Haris Seferovic (Galatasaray), Ruben Vargas (Augsburg)

WK selectie Kameroen

Keepers: Devis Epassy (Abha Club), Simon Ngapandouetnbu (Olympique Marseille), André Onana (Inter)

Verdedigers: Jean-Charles Castelletto (Nantes), Enzo Ebosse (Udinese), Collins Fai (Al Tai), Olivier Mbaizo (Philadelphia Union), Nicolas Nkoulou (Aris Salonika), Tolo Nouhou (Seattle Sounders), Christopher Wooh (Stade Rennes)

Middenvelders: Martin Hongla (Verona), Pierre Kunde (Olympiakos), Olivier Ntcham (Swansea City), Gael Ondoua (Hannover 96), Samuel Oum Gouet (KV Mechelen), André-Frank Zambo Anguissa (Napoli)

Aanvallers: Vincent Aboubakar (Al Nassr), Christian Bassogog (Shanghai Shenhua), Eric-Maxime Choupo Moting (Bayern München), Souaibou Marou (Coton Sport), Bryan Mbeumo (Brentford), Nicolas Moumi Ngamaleu (Young Boys), Jerome Ngom (Colombe Dja), Georges-Kevin Nkoudou (Besiktas), Jean-Pierre Nsame (Young Boys), Karl Toko Ekambi (Olympique Lyon)

Groep H

WK selectie Portugal

Keepers: Diogo Costa (FC Porto), Jose Sa (Wolverhampton Wanderers), Rui Patricio (AS Roma)

Verdedigers: Diogo Dalot (Manchester United), Joao Cancelo (Manchester City), Danilo Pereira (Paris Saint-Germain), Pepe (FC Porto), Ruben Dias (Manchester City), Antonio Silva (Benfica), Nuno Mendes (Paris Saint-Germain), Raphael Guerreiro (Borussia Dortmund)

Middenvelders: Joao Palhinha (Fulham FC), Ruben Neves (Wolverhampton Wanderers), Bernardo Silva (Manchester City), Bruno Fernandes (Manchester United), Joao Mario (Benfica), Matheus Nunes (Wolverhampton Wanderers), Vitinha (Paris Saint-Germain), William Carvalho (Real Betis), Otavio (FC Porto)

Aanvallers: Cristiano Ronaldo (Manchester United), Joao Felix (Atlético Madrid), Rafael Leao (AC Milan), Ricardo Horta (Sporting Braga), Goncalo Ramos (FC Benfica), André Silva (RB Leipzig)

WK selectie Ghana

Keepers: Manaf Nurudeen (KAS Eupen), Danlad Ibrahim (Asante Kotoko), Lawrence Ati Zigi (FC St. Gallen)

Verdedigers: Denis Odoi (Club Brugge), Tariq Lamptey (Brighton & Hove Albion), Alidu Seidu (Clermont), Daniel Amartey (Leicester City), Joseph Aidoo (Celta de Vigo), Alexander Djiku (Strasbourg), Mohammed Salisu (Southampton), Abdul-Rahman Baba (Reading), Gideon Mensah (Auxerre)

Middenvelders: André Ayew (Al-Sadd), Thomas Partey (Arsenal), Elisha Owusu (KAA Gent), Salis Abdul Samed (RC Lens), Mohammed Kudus (Ajax), Daniel Kofi Kyereh (SC Freiburg)

Aanvallers: Daniel Barnieh Afriyie (Accra Hearts of Oak Sporting Club), Kamal Sowah (Club Brugge), Issahaku Abdul Fatawu (Sporting CP), Osman Bukari (Rode Ster Belgrado), Iñaki Williams (Athletic Club), Antoine Semenyo (Bristol City), Jordan Ayew (Crystal Palace), Kamaldeen Sulemana (Stade Rennais)

WK selectie Uruguay

Keepers: Fernando Muslera (Galatasaray), Sergio Rochet (Nacional), Sebastian Sosa (Independiente)

Verdedigers: Ronald Araujo (FC Barcelona), Martin Caceres (LA Galaxy), Sebastian Coates (Sporting Clube de Portugal), José Maria Gímenez (Atlético Madrid), Diego Godin (Velez Sarsfield), Mathias Olivera (Napoli), José Luis Rodriguez (Nacional), Guillermo Varela (Flamengo), Matias Vina (AS Roma)

Middenvelders: Rodrigo Betancur (Tottenham Hotspur), Nicolas De La Cruz (River Plate), Facundo Pellistri (Manchester United), Lucas Torreira (Galatasaray), Manuel Ugarte (Sporting Clube de Portugal), Federico Valverde (Real Madrid), Matias Vecino (Lazio Roma)

Aanvallers: Agustin Canobbio (Athletico Paranaense), Edinson Cavani (Valencia), Giorgian Da Arrascaeta (Flamengo), Maxi Gomez (Trabzonspor), Darwin Nuñez (Liverpool), Luis Suarez (Nacional), Facundo Torres (Orlando City)

WK selectie Zuid-Korea

Keepers: Kim Seung-gyu (Al Shabab), Jo Hyeon-woo (Ulsan Hyundai), Song Bum-keun (Jeonbuk Hyundai Motors)

Verdedigers: Kim Min-jae (Napoli), Kim Young-gwon (Ulsan Hyundai), Kwon Kyung-won (Gamba Osaka), Cho Yu-min (Daejeon HanaCitizen), Kim Moon-hwan (Jeonbuk Hyundai Motors) ,Yoon Jong-gyu (FC Seoul), Kim Tae-hwan (Ulsan Hyundai), Kim Jin-su (Jeonbuk Hyundai Motors) ,Hong Chul (Daegu FC)

Middenvelders: Jung Woo-young (Al Sadd), Son Jun-ho (Shandong Taishan), Paik Seung-ho (Jeonbuk Hyundai Motors), Hwang In-beom (Olympiacos), Lee Jae-sung (1.FSV Mainz), Kwon Chang-hoon (Gimcheon Sangmu), Jeong Woo-yeong (SC Freiburg), Lee Kang-in (Mallorca), Son Heung-min (Tottenham Hotspur), Hwang Hee-chan (Wolverhamton Wanderers), Na Sang-ho (FC Seoul), Song Min-kyu (Jeonbuk Hyundai Motors)

Aanvallers: Hwang Ui-jo (Olympiacos), Cho Gue-sung (Jeonbuk Hyundai Motors)

Lees ook alles over de favorieten en kanshebbers volgens de WK bookmakers.

De KNVB kan veel geld ontvangen als het Nederlands Elftal ver weet te komen. Ook de spelers van Oranje en de clubs waar ze spelen kunnen goed verdienen aan het WK. Meer daarover lees je op onze WK prijzengeld pagina.