Login
Champions League vlag

Champions League stand en programma

Lees hier alles over de Champions League 2022/2023 en alle Ajax Champions League informatie.

We informeren je over het Champions League programma en stand, de topscorers en de bookmaker verwachtingen van de teams in het lucratieve toernooi.

Programma Champions League

Bekijk het Champions League programma 2022/23, kies de speelronde en check de Champions League uitslagen. Tijdens de winterstop vindt het WK voetbal in Qatar plaats.

Toto Champions League

Win geld met je voetbalkennis en wed op Champions League wedstrijden bij een van de onderstaande bookmakers. Dit zijn legale goksites in Nederland.

bookmaker bet365€100 bonusSpeel
€40 free betsSpeel
bookmaker betcity€50 free betsSpeel
bookmaker circus casino€250 free betsSpeel
bookmaker holland casino€50 free betSpeel
bookmaker jacks€100 bonusSpeel
bookmaker toto€50 free betSpeel

Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+

Stand Champions League

Bekijk de Champions League stand. Stand Ajax Champions League, zie groep A.

Group A

Stand Teams Gespeeld Gewonnen Gelijk Verloren Punten Huidige vorm
1 NapoliNapoli 2 2 0 0 6 WW???
2 LiverpoolLiverpool 2 1 0 1 3 LW???
3 AjaxAjax 2 1 0 1 3 WL???
4 RangersRangers 2 0 0 2 0 LL???

Group B

Stand Teams Gespeeld Gewonnen Gelijk Verloren Punten Huidige vorm
1 Club BruggeClub Brugge 2 2 0 0 6 WW???
2 LeverkusenLeverkusen 2 1 0 1 3 LW???
3 Atl. MadridAtl. Madrid 2 1 0 1 3 WL???
4 PortoPorto 2 0 0 2 0 LL???

Group C

Stand Teams Gespeeld Gewonnen Gelijk Verloren Punten Huidige vorm
1 BayernBayern 2 2 0 0 6 WW???
2 BarcelonaBarcelona 2 1 0 1 3 WL???
3 InterInter 2 1 0 1 3 LW???
4 Viktoria PlzeňViktoria Plzeň 2 0 0 2 0 LL???

Group D

Stand Teams Gespeeld Gewonnen Gelijk Verloren Punten Huidige vorm
1 SportingSporting 2 2 0 0 6 WW???
2 TottenhamTottenham 2 1 0 1 3 WL???
3 FrankfurtFrankfurt 2 1 0 1 3 LW???
4 MarseilleMarseille 2 0 0 2 0 LL???

Group E

Stand Teams Gespeeld Gewonnen Gelijk Verloren Punten Huidige vorm
1 AC MilanAC Milan 2 1 1 0 4 DW???
2 Dinamo ZagrebDinamo Zagreb 2 1 0 1 3 WL???
3 RB SalzburgRB Salzburg 2 0 2 0 2 DD???
4 ChelseaChelsea 2 0 1 1 1 LD???

Group F

Stand Teams Gespeeld Gewonnen Gelijk Verloren Punten Huidige vorm
1 Real MadridReal Madrid 2 2 0 0 6 WW???
2 Shakhtar DonetskShakhtar Donetsk 2 1 1 0 4 WD???
3 CelticCeltic 2 0 1 1 1 LD???
4 LeipzigLeipzig 2 0 0 2 0 LL???

Group G

Stand Teams Gespeeld Gewonnen Gelijk Verloren Punten Huidige vorm
1 Man CityMan City 2 2 0 0 6 WW???
2 DortmundDortmund 2 1 0 1 3 WL???
3 FC KopenhagenFC Kopenhagen 2 0 1 1 1 LD???
4 SevillaSevilla 2 0 1 1 1 LD???

Group H

Stand Teams Gespeeld Gewonnen Gelijk Verloren Punten Huidige vorm
1 PSGPSG 2 2 0 0 6 WW???
2 BenficaBenfica 2 2 0 0 6 WW???
3 JuventusJuventus 2 0 0 2 0 LL???
4 Maccabi HaifaMaccabi Haifa 2 0 0 2 0 LL???
 
Knockout
 
Transfer to Europa League

Champions League Topscorer

Voorspellingen en Prognose

champions league 2022

Winnaar Champions League 2023

Wie wint de Champions League 2022/2023? Manchester City is de grootste kanshebber. Dit zien we aan de bookmaker odds voorafgaand aan de start van het lucratieve Europese voetbaltoernooi voor clubteams.

Bij de bookies krijg je 3.50 keer je inleg wanneer City de Champions League wint. Het rijke Manchester City wist de Champions League overigens nog nooit te winnen. City wordt gevolgd door Paris SG met odds van 6.00. Andere favorieten zijn Bayern München (8.00), Liverpool (8.00) en Real Madrid (10.00).

Ajax Champions League

Ajax is ingedeeld in groep A bij Liverpool, Napoli en Rangers FC. In de groep is Liverpool de grote favoriet om groepswinnaar te worden. De odds voor de nummer 1 positie voor Liverpool zijn 1.20. Dat is bizar laag. En het kan nog gekker. Je ontvangt slechts 1.01 wanneer Liverpool de groepsfase overleeft.

Volgens de wedkantoren gaat de nummer twee positie tussen Ajax en Napoli. Voor beiden teams krijg je 1.85 keer je inleg wanneer het team de groepsfase overleeft. Heb je geloof in Ajax? Dan lijken ons de odds van 7.50 voor een tweede plek van Ajax in groep A een interessante om een weddenschap op te plaatsen.

Topscorer Champions League

Wie wordt de topscorer van de Champions League? Voorafgaande aan het toernooi is Haaland (Manchester City) de grote favoriet om topscorer te worden. Je krijgt 4 keer je inleg voor de Noorse goaltjesdief. Andere kandidaten om Champions League top scorer te worden zijn: Kylian Mbappé (7.00), Sadio Mané (10.00) en Mohamed Salah (10.00).

Unibet Champions League topscorer

SpelerOdds
Erling Braut Haaland4.00
Kylian Mbappé7.00
Sadio Mané10.00
Mohamed Salah10.00
Karim Benzema14.00
Robert Lewandowski14.00
Harry Kane21.00
Lionel Messi21.00

Topscorers Champions League 2022/2023

Actueel overzicht van de Champions League topscorers dit seizoen.

Uitleg Champions League

De UEFA organiseert diverse Europese toernooien zoals de Champions League, de Europa League de Europa Conference League en de Nations League.

Op basis van de clubprestaties van een land in de afgelopen vijf seizoenen wordt bepaald met hoeveel clubs een land deel mag nemen aan de Europese toernooien. De UEFA-coëfficiënten spelen daarbij een belangrijke rol.

Het UEFA Champions League programma van het seizoen 2022-2023 loopt van 21 juni 2022 t/m 10 juni 2023. Het speelschema bestaat uit een voorronde (met halve finales en finale), drie kwalificatieronden, de kwalificatie play-offs, de groepsfase en een de knock-outfase t/m de finale van 2023.

Programma Ajax Champions League

Het speelschema van Ajax in de Champions League start op 7 september met een thuiswedstrijd om 18.45 uur in de Johan Cruijff ArenA. Een week later speelt Ajax op dinsdag 13 september om 21.00 uur de zware uitwedstrijd tegen Liverpool. Dinsdag 1 november is de laatste wedstrijd van het speelschema in de groepsfase tegen Rangers FC in Schotland.

De groepsfase eindigt in verband met het WK speelschema al op 2 november.

Programma Champions League Ajax

dagdatumtijdwedstrijd
wo7 sep18:45Ajax - Rangers FC
di13 sep21:00Liverpool - Ajax
di4 okt21:00Ajax - Napoli
wo12 okt18:45Napoli - Ajax
wo26 okt21:00Ajax - Liverpool
di1 nov21:00Rangers FC - Ajax

Ajax – Liverpool Champions League

Ajax treft Liverpool, dat in pot 2 was ingedeeld. Het is de zwaarst mogelijke tegenstander uit pot 2, met de hoogste UEFA-coëfficiënt. Liverpool speelde vorige seizoen nog de Champions League finale.

Ajax speelde vier keer eerder tegen Liverpool. In 2020 won Liverpool twee keer met 1-0 in de groepsfase. Jürgen Klopp is trainer van de club uit de Premier League.

Wie spelen er bij Liverpool? De selectie van Liverpool bestaat uit spelers als Virgil van Dijk, Andy Robertson, Trent Alexander-Arnold, Joe Gomez, Joël Matip, Jordan Henderson, Thiago, James Milner, Fabinho, Curtis Jones, Mohamed Salah, Roberto Firmino en Diogo Jota. Darwin Nuñez, de speler die Ajax zoveel pijn deed in de Champions League, kwam over van Benfica. Sadio Mané heeft Liverpool deze zomer ingeruild voor Bayern München.

Trainer Jürgen Klopp beschikt over een selectie om je vingers bij af te likken. Klopp heeft van Liverpool weer een topclub gemaakt. In 2019 won Liverpool de Champions League en in 2018 en 2022 werd de finale verloren.

Liverpool – Ajax is voor Ajax fans een mooie uitwedstrijd om te bezoeken, want het is natuurlijk fantastisch om je club op Anfield te zien spelen tegen een van de duurste voetballers ter wereld.

ajax napoli

Ajax – Napoli Champions League

Napoli wordt geleid door trainer Luciano Spalleti. Napoli eindigde derde in Italië en de Italianen weten het doel makkelijk te vinden. Een aantal stakeholders heeft de selectie verlaten, waaronder Dries Mertens, Lorenzo Insigne en verdediger Kalidou Koulibaly.

Daarvoor werden gehaald: Min-jae Kim, André Anguissa, Mathías Olivera, Leo Östigard en Khvicha Kvaratskhelia. Andere spelers in de selectie van Napoli zijn o.a. Fabian Ruiz, Piotr Zielinski en spits Victor Osimhen. Ook Hirving Lozano (ex-PSV) speelt bij Napoli.

Napoli was twee jaar afwezig in de Champions League. Het speelde twee jaar in de Europa League, maar wist daar geen potten te breken. Het werd uitgeschakeld door FC Barcelona en Granada.

Het stadion van Napoli, Stadio Diego Armando Maradona, biedt plaats aan zestigduizend toeschouwers. Speelt Ajax het stadion stil?

Ajax – Rangers Champions League

De Schotten doen voor het eerst sinds 2010 weer mee aan de Champions League. Voorheen speelde men onder de naam Glasgow Rangers. Ook Rangers FC is de moeilijkste tegenstander die Ajax kon loten. Rangers FC heeft de hoogste UEFA-coëfficiënt uit pot 4.

Rangers stond vorig jaar nog in de finale van de Europa League. In de kwalificatie voor de Champions League wist het o.a. PSV uit te schakelen.

De Rangers staan er om bekend om aanvallend te spelen. Dit is overigens bij alle vier de teams in groep A het geval.

Calvin Bassey maakte de overstap van Rangers naar Ajax. Het wordt voor hem dus een weerzien met zijn oude maten. Ben Davies (Liverpool) werd gehaald als vervanger. Andere belangrijke spelers in de selectie van Rangers FC zijn James Tavernier, Ryan Kent en Malik Tillman.

Trainer Giovanni van Bronckhorst is populair in Glasgow. Hij wist vorig jaar de finale van de Europa League te halen door o.a. veel clubs uit de Bundesliga te verslaan. Zo werd er o.a. afgerekend met Borussia Dortmund, RB Leipzig, Rode Ster Belgrado en SC Braga. De Europa League finale ging na strafschoppen verloren tegen Eintracht Frankfurt.

champions league stand

Aantal tickets per land

Hoeveel Champions League plekken heeft elk land? De verdeling van de tickets gaat op basis van de UEFA coëfficiëntenlijst. Hoe hoger het land staat op die lijst,  hoe meer clubs er van het land aan de UCL mogen deelnemen.

In totaal nemen 78 clubs uit 53 landen deel aan de (voorronden van) het toernooi. De verdeling van de tickets over de landen is als volgt:

  • Landen 1 t/m 4: 4 tickets
  • Landen 5 t/m 6: 3 tickets
  • Landen 7 t/m 15: 2 tickets (m.u.v. Rusland)
  • Landen 16 t/m 55: 1 ticket (m.u.v. Liechtenstein)

Onderstaande coëfficiënten ranglijst is gebaseerd op de cijfers bij de loting van het seizoen 2022/23. De coëfficiëntie punten kunnen inmiddels per land al weer gewijzigd zijn.

PositieLandpntCLELECL
1Engeland106641421
2Spanje96141421
3Italië76902421
4Duitsland75213421
5Frankrijk60081321
6Portugal53382312
7Nederland49300212
8Oostenrijk38850212
9Schotland36900212
10Rusland34482212
11Servië33375212
12Oekraïne31800212
13België30600212
14Zwitserland29675212
15Griekenland28200212

De kampioenen van het vorige seizoen van de Champions League en de Europa League plaatsen zich ook voor de groepsfase, als ze dat al niet hadden gedaan via de eigen nationale competitie.

Rusland is uitgesloten vanwege de oorlog met Oekraïne en Liechtenstein heeft geen nationale voetbalcompetitie.

Hoeveel Champions League plekken heeft Nederland? Nederland heeft op dit moment twee Champions League tickets. Eentje gaat naar de landskampioen. Deze speelt direct in het hoofdtoernooi. Het tweede ticket gaat naar de club die tweede wordt in de Eredivisie. PSV wist dit seizoen het ticket niet te verzilveren en werd uitgeschakeld door Rangers FC.

De mogelijkheid bestaat dat Nederland binnenkort drie Champions League plaatsen krijgt. Twee vaste en een ticket voor voorrondes CL.

Coëfficiëntenpolonaise

Nederland staat nu zesde op de coëfficiënten ranglijst. Is dat aan het eind van het seizoen nog zo, dan mag Nederland met twee clubs s in het hoofdtoernooi van de Champions League. De nummer drie van Nederland speelt dan voorronden CL.

champions league 2024

Nieuwe Champions League zonder groepsfase

Vanaf het seizoen 2024/2025 wordt de opzet van de Champions drastisch gewijzigd. Dit zijn de belangrijkste wijzigingen in het Champions League format:

  1. Er komt één ranglijst met in 36 clubs. Men stapt dus af van de 32 clubs die een groepsfase speelden in acht groepen van vier.
  2. Het aantal wedstrijden voor de knock-out fase gaat van zes naar acht.
  3. Een club speelt acht wedstrijden tegen acht verschillende tegenstanders, vier thuis- en vier uitwedstrijden.
  4. Je speelt als club dus tegen 8 van de 36 clubs en dus niet tegen iedereen.
  5. De wedstrijden worden op basis plek op de clubcoëfficiëntenlijst bepaald.
  6. De beste acht teams plaatsen zich voor de achtste finales.
  7. De clubs die op plek 9 tot en met 24 eindigen, strijden om nog acht plekken voor de achtste finale.

De twee landen die het seizoen voor het hoofdtoernooi het best hebben gepresteerd in Europa krijgen een extra Champions League ticket. Dit zou voor het afgelopen seizoen 2021/2022 betekent hebben dat Engeland en Nederland een extra ticket voor de Champions League zouden ontvangen vanwege hun goede Europese prestaties.

champions league loting

Champions League loting

Donderdag 25 augustus 2022 vond de loting plaats voor het toernooi voor het seizoen 2022/2023. Ajax werd ingedeeld in groep A bij Liverpool, Napoli en Rangers FC. De complete loting kun je hier bekijken.

Wanneer is de Champions League loting?

Loting Champions League Achtste finales
Maandag 7 november 2022, 12.00 uur, Nyon

Loting Champions League Kwartfinales, Halve finales en Finale
Vrijdag 17 maart 2023, 12.00 uur, Nyon

Ook interessant voor jou zijn ons artikelen over de WK bookmakers en het online casino overzicht.

Rate this page