Champions League vlag

Champions League stand en programma

Lees hier alles over de Champions League 2023/2024. We informeren je over het Champions League programma en stand, de topscorers en de bookmaker verwachtingen van de teams in het lucratieve toernooi.

Programma Champions League

Bekijk het Champions League programma 2023/24, kies de speelronde en check de Champions League uitslagen.

Stand Champions League

Group A

Stand Teams Gespeeld Gewonnen Gelijk Verloren Punten Huidige vorm
1 BayernBayern 6 5 1 0 16 WDWDL
2 FC KopenhagenFC Kopenhagen 6 2 2 2 8 WDWLL
3 GalatasarayGalatasaray 6 1 2 3 5 WLLDL
4 Man UtdMan Utd 6 1 1 4 4 LWLDL

Group B

Stand Teams Gespeeld Gewonnen Gelijk Verloren Punten Huidige vorm
1 ArsenalArsenal 6 4 1 1 13 DLWDL
2 PSVPSV 6 2 3 1 9 WWDDL
3 LensLens 6 2 2 2 8 WDLLW
4 SevillaSevilla 6 0 2 4 2 DLLLL

Group C

Stand Teams Gespeeld Gewonnen Gelijk Verloren Punten Huidige vorm
1 Real MadridReal Madrid 6 6 0 0 18 DDDDW
2 NapoliNapoli 6 3 1 2 10 DLWDL
3 BragaBraga 6 1 1 4 4 WLLDL
4 Union BerlinUnion Berlin 6 0 2 4 2 LLDDL

Group D

Stand Teams Gespeeld Gewonnen Gelijk Verloren Punten Huidige vorm
1 Real SociedadReal Sociedad 6 3 3 0 12 WDDLL
2 InterInter 6 3 3 0 12 WDDWL
3 BenficaBenfica 6 1 1 4 4 LLLDW
4 RB SalzburgRB Salzburg 6 1 1 4 4 LLLDL

Group E

Stand Teams Gespeeld Gewonnen Gelijk Verloren Punten Huidige vorm
1 Atl. MadridAtl. Madrid 6 4 2 0 14 WLWWL
2 LazioLazio 6 3 1 2 10 WWLWL
3 FeyenoordFeyenoord 6 2 0 4 6 LWLLL
4 CelticCeltic 6 1 1 4 4 LDLLW

Group F

Stand Teams Gespeeld Gewonnen Gelijk Verloren Punten Huidige vorm
1 DortmundDortmund 6 3 2 1 11 WLWWW
2 PSGPSG 6 2 2 2 8 WLWLL
3 AC MilanAC Milan 6 2 2 2 8 DLWLW
4 NewcastleNewcastle 6 1 2 3 5 WLLDL

Group G

Stand Teams Gespeeld Gewonnen Gelijk Verloren Punten Huidige vorm
1 Man CityMan City 6 6 0 0 18 WWWDD
2 LeipzigLeipzig 6 4 0 2 12 WLWLD
3 Young BoysYoung Boys 6 1 1 4 4 DLLWL
4 RS BelgradoRS Belgrado 6 0 1 5 1 DLLLL

Group H

Stand Teams Gespeeld Gewonnen Gelijk Verloren Punten Huidige vorm
1 BarcelonaBarcelona 6 4 0 2 12 LDWWL
2 PortoPorto 6 4 0 2 12 WLWWL
3 Shakhtar DonetskShakhtar Donetsk 6 3 0 3 9 WLWWL
4 AntwerpAntwerp 6 1 0 5 3 LLLLW
 
Knockout
 
Transfer to Europa League
[su_menu name="Competities"]

Champions League Topscorer

Speler Team Doelpunten
8
8
6
6
5

Voorspellingen en Prognose

champions league 2022

Wie wint de Champions League 2023/24? Bij de bookmakers is Manchester City de grote favoriet om de Champions League 2023/24 te winnen. Manchester City is de regerend kampioen. Trainer Pep Gardiola en zijn sterrenteam willen er natuurlijk alles aan doen om de titel te prolongeren.

Voorafgaand aan dit lucratieve toernooi zijn de odds voor nog een titel van City 3.25, gevolgd door Bayern München (6.50) en Real Madrid (9.00).

Andere kanshebbers zijn Arsenal (13.00), FC Barcelona (15.00) en Paris SG (17.00).

Winnaar Champions League 2023

Manchester City won de Champions League in 2023 door in de finale met 1-0 te winnen van Inter Milan. Manchester City was de voorafgaand aan de start van de Champions League de grootste kanshebber. Dit kon je zien aan de odds bij de bookmakers.

Bij de bookies kreeg je 3.50 keer je inleg wanneer City de Champions League zou winnen. Manchester was favoriet en achterlijk kregen de bookmakers gelijk.

Het rijke Manchester City wist (voor 2023) de Champions League overigens nog nooit te winnen. City werd gevolgd door Paris SG met odds van 6.00. Andere favorieten waren Bayern München (8.00), Liverpool (8.00) en Real Madrid (10.00).

Dat Manchester City de ECL won is niet zo gek. Het beschikt over de duurste voetballers ter wereld.

Topscorer Champions League

Voorafgaande aan het toernooi was Haaland (Manchester City) de grote favoriet om topscorer te worden. Je kreeg 4 keer je inleg voor de Noorse goaltjesdief. Achteraf gezien de juiste keuze, want de Noor werd met 12 doelpunten topscorer van de ECL 2023/2024.

Andere kandidaten om Champions League top scorer te worden waren: Kylian Mbappé (7.00), Sadio Mané (10.00) en Mohamed Salah (10.00).

Mohamed Salah werd tweede (8 doelpunten, gevolgd door Mbappé (7 doelpunten)

Uitleg Champions League

De UEFA organiseert diverse Europese toernooien zoals de Champions League, de Europa League de Europa Conference League en de Nations League.

Op basis van de clubprestaties van een land in de afgelopen vijf seizoenen wordt bepaald met hoeveel clubs een land deel mag nemen aan de Europese toernooien. De UEFA-coëfficiënten spelen daarbij een belangrijke rol.

Het UEFA Champions League programma van het seizoen 2022-2023 loopt van 21 juni 2022 t/m 10 juni 2023. Het speelschema bestaat uit een voorronde (met halve finales en finale), drie kwalificatieronden, de kwalificatie play-offs, de groepsfase en een de knock-outfase t/m de finale van 2023.

champions league stand

Aantal tickets per land

Hoeveel Champions League plekken heeft elk land? De verdeling van de tickets gaat op basis van de UEFA coëfficiëntenlijst. Hoe hoger het land staat op die lijst,  hoe meer clubs er van het land aan de UCL mogen deelnemen.

In totaal nemen 78 clubs uit 53 landen deel aan de (voorronden van) het toernooi. De verdeling van de tickets over de landen is als volgt:

  • Landen 1 t/m 4: 4 tickets
  • Landen 5 t/m 6: 3 tickets
  • Landen 7 t/m 15: 2 tickets (m.u.v. Rusland)
  • Landen 16 t/m 55: 1 ticket (m.u.v. Liechtenstein)

Onderstaande coëfficiënten ranglijst is gebaseerd op de cijfers bij de loting van het seizoen 2022/23. De coëfficiëntie punten kunnen inmiddels per land al weer gewijzigd zijn.

PositieLandpntCLELECL
1Engeland106641421
2Spanje96141421
3Italië76902421
4Duitsland75213421
5Frankrijk60081321
6Portugal53382312
7Nederland49300212
8Oostenrijk38850212
9Schotland36900212
10Rusland34482212
11Servië33375212
12Oekraïne31800212
13België30600212
14Zwitserland29675212
15Griekenland28200212

De kampioenen van het vorige seizoen van de Champions League en de Europa League plaatsen zich ook voor de groepsfase, als ze dat al niet hadden gedaan via de eigen nationale competitie.

Rusland is uitgesloten vanwege de oorlog met Oekraïne en Liechtenstein heeft geen nationale voetbalcompetitie.

Hoeveel Champions League plekken heeft Nederland? Nederland heeft op dit moment twee Champions League tickets. Eentje gaat naar de landskampioen. Deze speelt direct in het hoofdtoernooi. Het tweede ticket gaat naar de club die tweede wordt in de Eredivisie. PSV wist dit seizoen het ticket niet te verzilveren en werd uitgeschakeld door Rangers FC.

De mogelijkheid bestaat dat Nederland binnenkort drie Champions League plaatsen krijgt. Twee vaste en een ticket voor voorrondes CL.

Coëfficiëntenpolonaise

Nederland staat nu zesde op de coëfficiënten ranglijst. Is dat aan het eind van het seizoen nog zo, dan mag Nederland met twee clubs s in het hoofdtoernooi van de Champions League. De nummer drie van Nederland speelt dan voorronden CL.

champions league 2024

Nieuwe Champions League zonder groepsfase

Vanaf het seizoen 2024/2025 wordt de opzet van de Champions drastisch gewijzigd. Dit zijn de belangrijkste wijzigingen in het Champions League format:

  1. Er komt één ranglijst met in 36 clubs. Men stapt dus af van de 32 clubs die een groepsfase speelden in acht groepen van vier.
  2. Het aantal wedstrijden voor de knock-out fase gaat van zes naar acht.
  3. Een club speelt acht wedstrijden tegen acht verschillende tegenstanders, vier thuis- en vier uitwedstrijden.
  4. Je speelt als club dus tegen 8 van de 36 clubs en dus niet tegen iedereen.
  5. De wedstrijden worden op basis plek op de clubcoëfficiëntenlijst bepaald.
  6. De beste acht teams plaatsen zich voor de achtste finales.
  7. De clubs die op plek 9 tot en met 24 eindigen, strijden om nog acht plekken voor de achtste finale.

De twee landen die het seizoen voor het hoofdtoernooi het best hebben gepresteerd in Europa krijgen een extra Champions League ticket. Dit zou voor het afgelopen seizoen 2021/2022 betekent hebben dat Engeland en Nederland een extra ticket voor de Champions League zouden ontvangen vanwege hun goede Europese prestaties.

champions league loting

Champions League loting

Donderdag 31 augustus 2023 vond de loting plaats voor het toernooi voor het seizoen 2023/2024 in House of European Football in Nyon, Zwitserland.

Wanneer is de Champions League loting? De loting van de Champions League 2023-2024 ronden na de groepsfase vinden plaats op:

Loting Champions League Achtste finales
Maandag 18 december 2023, 12.00 uur, Nyon

Loting Champions League Kwartfinales, Halve finales en Finale
Vrijdag 15 maart 2024, 12.00 uur, Nyon

Ook interessant voor jou is het online casino overzicht.

3.2/5 - (4 stemmen)

Klik eerlijk, je krijgt 100% toegang, ongeacht je leeftijd.

Je bevestigt hiermee dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je niet bent uitgesloten van deelname aan online kansspelen.

Wat is je leeftijd?

WELKOM BIJ INTIKKERTJE.NL